Infobox

Pište nám na adresu: mail@top09dobruska.cz

Najdete nás na facebooku:

TOP09 Dobruška

Najdete nás i na instagramu:

TOP Dobruška instagram

Náš tip

Připojili jsme se k výzvě.

< návrat zpět

Mgr. Miriam Faltová

27 let, politoložka

fotka, Mgr. Miriam Faltová


Náš lídr Oldřich Bittner každému kandidátovi položil dvě otázky.
Zde jsou odpovědi Miriam:

Působíš jako manažerka volební kampaně v ústředí TOP 09. Myslíš si, že i v komunálních volbách mohou rozhodovat populistická témata?

Ano, bohužel. Nádherným příkladem je SPD Tomia Okamury, která celorepublikově sází na obecná populistická hesla typu postavíme byty nebo nedopustíme nelegální migraci. Propracovaný program pro komunální úroveň však postrádám. Stejně tak populisticky působí kampaň hnutí ANO ve velkých městech, která láká na to, že všichni lídři mají číslo na Andreje Babiše. To já mám taky, jak to lustrační, tak to do kanclu. Nevím však, v čem by mi to mělo pomoci ve správě města. Jsem ráda, že kandidáti za TOP 09 na tuto vlnu nenaskakují a ve svých programech se snaží především myslet na občany svého města, ne na líbivá hesla.


Myslíš si, že konzervativně-liberální postoje mají své místo i v komunální politice?

Rozhodně mají. Konzervativní či liberální postoj nám sám o sobě určuje výběr strany dle jejího programu a hodnot, které zastává. U TOP 09 tyto hodnoty leží v její proevropské orientaci, apelu na tradiční hodnoty, odpovědné rozpočtové politice. Hodnotou také je, že TOP09 ve své politice myslí na budoucnost svojí země.