Infobox

Pište nám na adresu: mail@top09dobruska.cz

Najdete nás na facebooku:

TOP09 Dobruška

Najdete nás i na instagramu:

TOP Dobruška instagram

Náš tip

Připojili jsme se k výzvě.

< návrat zpět

Jana Šťásková

49 let, mikrobiolog, zastupitelka města

fotka, Jana Šťásková


Náš lídr Oldřich Bittner každému kandidátovi položil dvě otázky.
Zde jsou Janiny odpovědi:

Jak bys zhodnotila uplynulé 4 roky v roli zastupitelky? S čím jsi spokojená a co se nepodařilo dotáhnout? V čem pro Tebe byla role zastupitelky přínosná?

V uplynulých čtyřech letech jsem se snažila aktivně pracovat jako zastupitelka města Dobrušky. Zhruba od poloviny volebního období jsem působila i jako předsedkyně Kontrolního výboru. Musím říci, že všechno jsem se učila za pochodu. Přestože jsem se snažila, nejsem zcela spokojena s tím, jak jsem pracovala. Ale doufám, že se něco podařilo. Ráda bych zmínila některé příklady. Byly nastaveny podmínky pro přidělování městských bytů. A jelikož je v dnešní době nedostatek odborných lékařů, uvolnili jsme byt pro případného budoucího dentistu. Zrevidovali jsme několik vyhlášek a usnesení. Pro příklad Obecně závazná vyhláška č.2/2009, o pravidlech pohybu psů na veřejných prostorech. Byl označen prostor pro pejsky dle této platné vyhlášky. A v Dobrušském zpravodaji zveřejněn článek s touto tématikou.

Na autobusovém nádraží byla umístěna informační světelná tabule s odjezdy autobusů. Proběhly dva ročníky Workshopu architektů, z kterého vznikly pro Dobrušku zajímavé ideové nápady. Za důležité považuji, že jsme schválili finanční limit na výstavbu sportovní haly. A můj největší „projekt“? Revitalizace autobusových zastávek v Laichterově ulici. Přesto rok a půl čekám na jeho realizaci.

Doufám, že se podaří projekt výstavby obchodního řetězce Lidl.


Proč jsi se rozhodla pro kandidaturu s vyšším pořadovým číslem než v minulých volbách, kdy jsi kandidovala jako č.2?

Do dalšího volebního období nevstupuji jako aktivní kandidát. Práce zastupitele, pokud ji chcete dělat opravdu poctivě, vyžaduje plné nasazení a hodně času. Diskuse, informace, fakta, poctivost, pravdu, vize, naslouchání. Tomu se musíme ještě učit.

Běžte k volbám, vždyť Dobruška je naše. A každý hlas bude slyšet. Dejte šanci i novým tvářím. Přeji nám voličům: Šťastnou ruku a otevřený úřad.